Gdynia Wiczlino

Przestrzeń w kameralnym otoczeniu

Lokal mieszkalny nr 1: powierzchnia całkowita 148 m2

Lokal mieszkalny nr 2: powierzchnia całkowita 167 m2

Lokal mieszkalny nr 3: powierzchnia całkowita 138 m2

Lokal mieszkalny nr 4: powierzchnia całkowita 138 m2

 

Nieoczywiste ustawienie budynków na działkach, niebliźniacze podziały między lokalami oraz wyraźnie rozdzielone strefy komunikacyjne przyszłych mieszkańców to główne cechy charakterystyczne dla zabudowy zlokalizowanej przy ul. Wiczlińskiej 115 J i 115 JA w Gdyni. Domy na Wiczlinie to podmiejskie, współczesne budynki o prostej formie i spójnej kompozycji architektonicznej.

Również przy tej realizacji mocny akcent położony został na obszerne przeszklenia z widokiem na zieloną część ogrodu, zapewniające intensywne doświetlenie,  odpowiednio dobrane oraz naturalne materiały, nowoczesne rozwiązania takie jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłego powietrza czy system bezokapowy, tj. innowacyjny system rynnowy montowany w ociepleniu budynku.

Okalająca działkę zieleń Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, poranny śpiew ptaków, nieprzytłaczająca zabudowa sąsiadująca, obszerne i zapewniające prywatność parcele, przy jednocześnie dobrze rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej, zróżnicowanym zapleczu handlowo-usługowym i placówkach edukacyjnych są wartościami dodanymi tego projektu.

Gdynia Mały Kack

Minimalistyczna forma wartościowej architektury 

Lokal mieszkalny nr 1: powierzchnia całkowita 128 m2

Lokal mieszkalny nr 2: powierzchnia całkowita 164 m2

Minimalistyczna część frontowa budynku, niestandardowe rozwiązania architektoniczno–budowlane, zróżnicowane materiały elewacyjne, designerskie elementy małej architektury i przemyślane układy funkcjonalne to podstawowe założenia zrealizowanego przy ul. Piotrkowskiej budynku jednorodzinnego. Do lokalu na parterze przynależy pokryty roślinnymi kompozycjami ogródek o powierzchni 150 m2 wraz z termodrewnianym tarasem. W drugim lokalu wykonano dwa również termodrewniane tarasy o powierzchniach 6 i 19 m2, skąd rozpościera się południowa panorama na zieloną część Małego Kacka.

W budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania termo i hydroizolacji dachu i fundamentów, styropian grafitowy, termo-drewno w części elewacyjnej, balustrady szklane oraz licowane ze ścianą główną bramy garażowe. W standardzie uwzględniono również ogrzewanie podłogowe, system wideofonowy, instalację kominkową, energooszczędne drzwi z ciepłą ościeżnicą, stolarkę okienną z systemem trzyszybowym i ciepłymi ramkami.

Otoczenie terenów zielonych oraz Doliny Rzeki Kaczej, dogodny dojazd do centrum miasta oraz zróżnicowany kompleks edukacyjny wpływają na atrakcyjność tej realizacji.Gdynia Orłowo

Bliskość centrum i terenów zielonych w jednym

Lokal mieszkalny nr 1: powierzchnia całkowita 157 m2

Lokal mieszkalny nr 2: powierzchnia całkowita 205 m2

Dom przy Kurpiowskiej to przede wszystkim spójna urbanistycznie i architektonicznie estetyczna bryła charakteryzująca się oknami typu portfenetr, szarografitową elewacją wykończoną ciepłym odcieniem drewna sosnowego. Każdy lokal mieszkalny posiada bardzo korzystne doświetlenie, duży balkon, taras wykończony różnorodną kompozycją roślinną, która powtarza się także w zagospodarowaniu całego projektu oraz jedno lub dwustanowiskowy garaż. Dodatkowo w standardzie przewidziano instalację kominkową, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepłego powietrza, łączniki termoizolacyjne płyty balkonowej niwelujące powstawanie mostków termicznych oraz parapety wewnętrzne z konglomeratu kwarcytowego.

Zrealizowany dom znajduje się w otoczeniu zieleni, terenów rekreacyjnych, Centrum Kultury Łowicka oraz bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury i komunikacji miejskiej.Gdynia Orłowo

Elegancka bryła nowoczesnej architektury

Lokal mieszkalny nr 1: powierzchnia całkowita 140 m2
Lokal mieszkalny nr 2: powierzchnia całkowita 140 m2  

Budynek mieszkalny przy ul. Inżynierskiej zaprojektowany został w nowoczesnym stylu, uwzględniając powiększone okna i stonowaną kolorystykę bryły. W obu lokalach przewidziano funkcjonalne balkony oraz części dzienne z doświetleniem południowo-zachodnim. Spójność kompozycji architektonicznej podkreślają dwa pokryte bogatą roślinnością i wykończone drewnianymi tarasami ogródki miejskie. Poczucie bezpieczeństwa Mieszkańcom zapewniają zainstalowane systemy wideofonowe oraz alarmowe. W ramach realizacji jeden z lokali mieszkalnych zrealizowany był jako dom pokazowy.

W odległości kilku minut od ul. Inżynierskiej znajdują się piękne molo orłowskie, sąsiadujące z plażą tereny zielone oraz Plac Górnośląski, na którym codziennie kupić można świeże produkty spożywcze. W pobliżu znajdują się także niezbędne środki transportu miejskiego.Gdynia Mały Kack

Tradycyjny dom z naturą za oknem

Lokal mieszkalny nr 1: powierzchnia całkowita 63 m2
Lokal mieszkalny nr 2: powierzchnia całkowita 178 m2

Kameralna inwestycja zrealizowana została w klasycznym stylu, który umożliwił wkomponowanie się nowopowstającego budynku w istniejącą już zabudowę i jego otoczenie. Dzień rozpoczyna się i kończy ze słońcem, które dzięki dużej ilości przeszkleń doświetla wnętrze domu. Zza okien rozpościera się piękny, nasycony zielenią widok na las, który sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Każdy lokal mieszkalny wyposażony jest w funkcjonalny balkon lub loggię, komfortową piwnicę z oknem, a do większego mieszkania przypisano podwójny garaż o powierzchni 41 m2. Wnętrza obu lokali mieszkalnych zostały całkowicie umeblowane i wyposażone.

Mały Kack to zielona, cicha i zdominowana przez zabudowę jednorodzinną część Gdyni. Dogodny dojazd do Śródmieścia i Obwodnicy Trójmiejskiej oraz bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura zachęca do osiedlania się w tej dzielnicy, nie zakłócając przy tym kameralnego stylu życia.